İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi - GDP

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi - GDP

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi, bir ürünün üretimi sonrasında kullanım amacı ve alanı ne olursa olsun tüketiciye ulaşması adına gerçekleşen dağıtım süreci ile alakalı bir çözümdür. Tedarik zincirinde büyük öneme sahip olan dağıtımla alakalı profesyonel yaklaşımları öne çıkarak İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi (GDP) çerçevesinde daha kaliteli çözümler elde etmek mümkün olacaktır. Bu bağlamda dağıtım sürecinin kaliteli ve güvenilir bir standarda oturtulmasında GDP vazgeçilmezlerden bir tanesi olmuştur. 

Medikal ürünler ve ilaçların dağıtım süreçlerinde çok daha önemli bir özelliğe sahip olduğu düşünüldüğünde GDP bu ürünlere yönelik kalite standartlarını korumayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede kullanıma hazır ürünlerin kullanımı kadar üretim öncesinde etkin madde ve diğer bileşenlere dair de çözüm üretilmesini kapsar. Pek çok avantajı bulunan İyi Dağıtım Uygulamaları kapsamında toplumsal refahı sağlamak mümkün olmaktadır.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Avantajları Nelerdir?

GDP kapsamında doğru ve kaliteli bir yaklaşımın benimsenmesi tedarik zinciri ile alakalı en başarılı çözümleri ortaya çıkarmaktadır. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus sürecin titiz bir şekilde yönetilmesidir. İşte GDP kapsamında elde edilecek avantajlar!

  • İlaçların tedarik zinciri süresince AB standartları çerçevesinde taşınması,
  • GDP kapsamında ilaçların doğru bir şekilde taşınması ve muhafaza edilmesi,
  • Ürünlerin diğer ürünlerle karışması engellenerek kirliliğin önlenmesi,
  • İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi kapsamında doğru ürünün doğru kişiye zamanında ulaşması.

Tüm bu avantajları düşünüldüğünde GDP kapsamında çok ayrıcalıklı çözümler ortaya konduğundan söz etmek gerekir. Ancak bu yaklaşımı benimserken titiz bir sürecin de gerekliliğini vurgulamak elzemdir. 

GDP Belgelendirme Süreci

PCA olarak İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi konusunda en başarılı seçenekleri sizlerle buluşturuyoruz. Bu çerçevede hem kaliteli hem de ihtiyaçlara cevap verecek bir yaklaşım benimsiyoruz. Kalite sistemlerinin kurulması ve yönetilmesiyle başlayan süreç bütün aşamalardan sonra nakliye ve lojistik aşamalarıyla sona erer. GDP belgelendirme sürecinde amaç tamamen sürecin profesyonel bir şekilde tamamlanmasıdır. 

Siz de PCA ayrıcalıklarıyla İyi Tarım Uygulamaları Belgelendirme sürecinden faydalanmak mı istiyorsunuz? O halde bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.