ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 50001, hayati işleyişin düzenli bir şekilde devam edebilmesi için gereklilik arz eden enerjinin kıt kaynaklardan sağlanması, yönetilebilirliğine dair bilinçlendirme çalışmalarının da önem kazanmasını sağladı. Bu bakımdan enerji etütlerinin yapılmasına ve enerjinin daha verimli kullanılmasına karar kılan kalite standartları belirlendi. Bu anlamda, ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgesi dünya üzerinde en çok talep gören standartlar arasında yerini almıştır.

ISO 50001 Standardı enerji etütleri sayesinde kuruluşların alt yapısında enerji verimliliğini artırmak ve faturaları küçültmek adına önemli adımların atılmasını sağlamaktadır. ISO 50001 Sertifikası ile kurulan sistemin belgelendirilmesi hem piyasada müşterilerin tercihleri arasında olmayı hem de verimlilik arttırıcı projelerle devlet desteklerinden yararlanılarak önemli değerde kârlar sağlanmasına yol açmıştır.

ISO 50001 avantajları nelerdir?

Enerji tüketimin en fazla olduğu kurumlar için bu belgenin temin edilmesinin sağlayacağı birçok avantaj söz konusudur. Fabrika, hastane, okul veya hizmet sunan tüm kurumlar için elde edilmesi gereken belgeyle enerjini tüketiminin verimli kullanılması hedefleniyor. ISO 50001 Belgesi ile Dünya standartlarına uyumlu hale getirilecek enerji tüketim çizginizin daha aza indirilmesini sağlayacak yöntemlerin tespitini ve uygulaması hususlarında stratejik bir yaklaşım tarzının kazanılması mümkün oluyor. ISO 5001 Belgesi ile enerji tüketimi konusunu en aza indirgenerek daha çok verim alınmasını sağlar. 

Kurum ve kuruluşların, enerji sarfiyatlarının ölçülmesi, en fazla enerji tüketimin ve enerji kayıplarının yaşandığı noktaların belirlenmesive bunların asgari sınırlara çekilerek enerji masraflarının azaltılması mümkün hale gelebiliyor. Böylece kurum için harcanan enerji maliyetlerinin azalması ve enerjinin bütçede kapladığı giderlerin asgari sınırlarının belirlenmesi hedefleniyor. ISO 50001 Sertifikası, Enerji verimliliğini arttırmak ulusal ve uluslararası düzeyde ilgili yasal şartlara uyumun sağlanması açısından da önem taşımaktadır.

Dünya da enerji tüketimini aza indirilmesini sağlayacak yöntemleri tespitleri ve uygulaması gereken hususleri stratejik planlar sunuyor.

ISO 50001 Belgesi alın ve enerjiyi en verimli şekilde kullanarak para kayıplarını önleyin. Büyük yük olan enerji faturalarını küçültmek ve devlet desteklerinden faydalanmanın avantajlarını yaşayın. PCA Sertifikasyon olarak ISO 50001 sistemi gerekliliklerini denetlemek ve belgelendirmek için en uygun çözümleri sunuyoruz. 

ISO 50001 Belgesi ile enerji tüketiminin minumuma inmesini sağlayacak ve tasaaruf ediceksiniz. Pca profesyonel ekibimiz ile sizlere bu hizmeti en iyi fırsatlarla sunuyoruz. Harcanan enerji maliyetini azalmasını sağlayan ISO 50001 Belgesini almanızı tavsiye ediyoruz.

Ve şimdi en güncel haliyle ISO 50001:2018 versiyonu ile hizmete hazırız. Diğer tüm yönetim sistemleri ile entegre olarak kullanabilmeniz için Annex SL çerçevesine uygun olarak revize edilmiş olan ISO 50001 , Ağustos 2018 de ISO tarafından yayınlanmıştır.

ISO 50001 Enerji Verimliliği

ISO 50001 enerji verimliliği sertifikası, ile milli ekonomiye katkı sağlamak mümkündür. Hem milli ekonomiye hem de kendi firma masraflarınıza olumlu katkı sağlayacak enerji verimliliğini sağlamak için birtakım eğitim süreçlerinin tamamlanması gerekiyor. ISO 50001 standartlarını yerine getirebilecek düzeye erişmenizi sağlayıcı eğitimlerle global enerji verimliliği standartlarını kurum kültürü ve misyonu haline getirebilirsiniz. 

ISO 50001 İle Enerji Verimliliği ve Tasarrufu

Kurumun enerji kullanım profilinin çıkarılması ve hangi aşamalarda ne kadar enerji sarfiyatının yaşandığının görülmesi, enerji yönetiminin daha iyi yapılmasını sağlayabilir. Enerji sarfiyatının olduğu alanlara müdahale edilerek, daha verimli bir kullanım modelinin belirlenmesi sağlanabilir. Buralarda yapılan iyileştirmeler sayesinde enerji giderlerinde bir düşme meydana gelebilir. Bu da firmanın tasarruf yapması anlamına gelmektedir. ISO 50001 Belgesi bu konular için firmalarda çok önemlidir. 

Geçiş eğitimleri ve güncel belgelendirme çalışmalarınız için bizi arayın.