ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

ISO 50001, hayati işleyişin düzenli bir şekilde devam edebilmesi için gereklilik arz eden enerjinin kıt kaynaklardan sağlanması, yönetilebilirliğine dair bilinçlendirme çalışmalarının da önem kazanmasını sağladı. Bu bakımdan enerji etütlerinin yapılmasına ve enerjinin daha verimli kullanılmasına karar kılan kalite standartları belirlendi. Bu anlamda, ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgesi dünya üzerinde en çok talep gören standartlar arasında yerini almıştır.

ISO 50001 Standardı enerji etütleri sayesinde kuruluşların alt yapısında enerji verimliliğini artırmak ve faturaları küçültmek adına önemli adımların atılmasını sağlamaktadır. ISO 50001 Sertifikası ile kurulan sistemin belgelendirilmesi hem piyasada müşterilerin tercihleri arasında olmayı hem de verimlilik arttırıcı projelerle devlet desteklerinden yararlanılarak önemli değerde kârlar sağlanmasına yol açmıştır.

ISO 50001 avantajları nelerdir?

Enerji tüketimin en fazla olduğu kurumlar için bu belgenin temin edilmesinin sağlayacağı birçok avantaj söz konusudur. Fabrika, hastane, okul veya hizmet sunan tüm kurumlar için elde edilmesi gereken belgeyle enerjini tüketiminin verimli kullanılması hedefleniyor. ISO 50001 Belgesi ile Dünya standartlarına uyumlu hale getirilecek enerji tüketim çizginizin daha aza indirilmesini sağlayacak yöntemlerin tespitini ve uygulaması hususlarında stratejik bir yaklaşım tarzının kazanılması mümkün oluyor.

Kurum ve kuruluşların, enerji sarfiyatlarının ölçülmesi, en fazla enerji tüketimin ve enerji kayıplarının yaşandığı noktaların belirlenmesive bunların asgari sınırlara çekilerek enerji masraflarının azaltılması mümkün hale gelebiliyor. Böylece kurum için harcanan enerji maliyetlerinin azalması ve enerjinin bütçede kapladığı giderlerin asgari sınırlarının belirlenmesi hedefleniyor. ISO 50001 Sertifikası, Enerji verimliliğini arttırmak ulusal ve uluslararası düzeyde ilgili yasal şartlara uyumun sağlanması açısından da önem taşımaktadır.

ISO 50001 Belgesi alın ve enerjiyi en verimli şekilde kullanarak para kayıplarını önlemek, büyük yük olan enerji faturalarını küçültmek ve devlet desteklerinden faydalanınn. PCA Sertifikasyon olarak ISO 50001 sistemi gerekliliklerini denetlemek ve belgelendirmek için en uygun çözümleri sunuyoruz. 
 
ISO 50001 sertifikası, enerji etütleri, VAP Projeleri ve devlet destekleri hakkında bilgi almak için bizi arayın. 

Tags: ISO 50001, ISO 50001 Belgesi, iso 50001 Sertifikası